iPhone X

Nová éra sa volá iPhone X a predstavenie iPhone 8

Dnes večer boli predstavené ďalšie tri modely iPhone od spoločnosti Apple. Tým najzásadnejším z nich je iPhone X, čiže desať. Toto označenie nie je náhodné. Je to už desať rokov ako iPhone zmenil históriu mobilnej komunikácie. Prémiový model dopĺňajú iPhone 8 a iPhone 8 Plus.

iPhone X

Revolučný smartfón vyhodil po desiatich rokoch domovské tlačítko (Home Button) z jednoduchého dôvodu. Pretože ho už nepotrebuje. Všetky jeho funkcie sú nahradené softvérovým riešením.

Displej a dizajn

Z tohto dôvodu je iPhone X dizajnovo úplne iný. OLED displej s rozlíšením 2436 x 1125 bodov poskytujúci jasnejšie farby a vyšší kontrast zabral skoro celú prednú plochu. Výhodou oproti pôvodnému LCD je aj to, že je tenší, takže poskytuje viac priestoru pre veľkosť batérie.

Displej má uhlopriečku 5,8 palca a spolu s konštrukciou z nerezovej oceli vytvárajú vode a prachu odolné zariadenie. iPhone X má na obidvoch stranách sklenený povrch.

Fade ID

Face ID

Užívatelia, ktorí boli zvyknutý na identifikáciu cez otlačok prstu sa určite pýtajú, kde ten prst položia. Prekvapením je, že ho už nemusia položiť, pretože obrovská zmena prichádza práve v tejto oblasti. Identifikácia prebehne cez novú službu Face ID.

Séria kamier a senzorov si naskenuje vašu tvár, a potom stačí, aby ste sa na iPhone X pozreli. Táto technológia funguje dokonale. Počas užívania sa stále s vami zoznamuje a inovuje vaše parametre tváre. Či si založíte okuliare, či si zmeníte farbu a dĺžku vlasov, alebo si necháte narásť fúzy, všetko je zaznamenané a detekcia zdokonaľovaná priamo vo vašom zariadení.

Animoji je vychytávka, ktorá použije práve údaje z vašeho Face ID. Môžete nahrávať a posielať audioanimované správy, kde vybrané emoji ikony vyrozprávajú prijímateľovi vašu správu aj so všetkými mimickými grimasami, ktoré do správy nahráte.

iPhone X senzory a kamery

Fotoaparát a video

12 MPx duálny fotoaparát má optickú stabilizáciu obrazu a senzory svetlosti f/1.8 a f/2.4. Na prezentácii sme videli, že s takouto mašinkou sa dajú urobiť skutočne skvelé fotografie, podobné tým zo štúdia.

Video natočíte už tradične v 4K kvalite, ale podpora je zase netradične už na 60 rámikoch za sekundu.

Výkon, výdrž, kapacita a cena

Srdcom iPhone X je jeho šesťjadrový čip A11 pod názvom Bionic s 64-bitovou architektúrou. Výdrž batérie deklaruje o 2 hodiny dlhšiu ako model iPhone 7 a dodávaný bude v dvoch variantách farby a kapacity. Čierny a strieborný. 64 GB a 256 GB. Novinkou je tiež nabíjanie, ktoré je nastavené na QI štandard, čiže si nabíjačku budete môcť kúpiť aj od iného výrobcu.

iPhone X prekonáva hranice aj v ďalšej oblasti. Jeho základná cena v USA bude 999$.

iPhone 8 a iPhone 8 Plus

Možno popri tej všetkej eufórii trochu zaniknú správy o novom iPhone 8 a iPhone 8 Plus, ale prémiový model si nebude môcť dovoliť každý, takže sa pozrime aj na tieto dva modely.

iPhone 8 Plus

Obidva modely si zachovali veľkosť uhlopriečky svojich predchodcov, čiže iPhone 8 príde s 4,7 palcovým a iPhone 8 Plus s 5,5 palcovým displejom. Najväčším rozdielom medzi týmito modelmi je chýbajúci duálny fotoaparát na menšom modely.

Technické parametre:

12 MPx fotoaparát

Retina HD displej

A11 Bionic čip

Vode a prachu odolnosť

Podpora bezdrátového nabíjania

Kapacita 64 GB a 256 GB

Farba čierna, strieborná a zlatá

Cena iPhone 8: 699$

Cena iPhone 8 Plus: 799$

 

Už čoskoro budeme mať v našom servisnom portfóliu aj tieto tri modely. Ak máte problém so starším modelom iPhone, prezrite si naše služby na iPhone servis a vyberte si práve ten váš.

Ak sa vám článok páčil, tak nám to dajte vedieť cez hodnotenie našej firmy na Google Maps. Ďakujeme.

Napíš komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.