Ochranná fólia na mobilný telefón

Prasknutý displej na mobile

Žijeme v dobe, kedy mobilné telefóny stále naberajú na uhlopriečke svojich displejov. Práve tie sú totiž hlavným ovládacím prvkom celého telefónu a v prípade, že sa vám tento prvok nejakým spôsobom poškodí, rozbije resp. praskne. Celý telefón sa potom stáva buď to čiastočne, alebo úplne nefunkčným. Čo robiť, ak už prasknutý displej máte alebo ako takýmto nepríjemnostiam predísť sa dozviete v tomto článku.

Prasknutý displej? Prevencia = základ úspechu

Najlepší spôsob ako predísť prasknutiu displeja je prevencia, nakoľko je už potom neskoro plakať nad rozliatym mliekom. To dvojnásobne platí najmä u drahších telefónov, ktorých displeje ponúkajú špičkové vlastnosti. Z toho vyplýva aj fakt, že ich kúpa a najmä výmena naozaj nebude lacná. V prípade prevencie poznáme dve účinné metódy, ktoré spočívajú buď v ochrane celého displeja, alebo rovno celého telefónu.

Metóda I. – siahnite po ochrane displeja

Ide o základný typ ochrany, ktorý používa mnoho užívateľov. V tomto prípade však existujú dva rozdielne druhy tejto ochrany, ktorá spočíva v plastovom alebo tvrdenom skle. Plastové sklá ponúkajú ochranu displeja na základnej úrovni. Tá vám umožní rýchlo sa zbaviť najčastejších prekážok na displeji ako je prach, špina a podobne. Okrem toho ak použijete plastové ochranné sklo od známej značky, môžete od neho očakávať aj ďalšie vlastnosti, ktoré vašu ochranu navýšia. V princípe by sa dalo očakávať, že takéto plastové sklo zabráni nie len znečisteniu displeja ale aj jeho jemným škrabančekom, ktoré mu hrozia prakticky každý deň počas ľubovoľných situácií. Túto plastovú ochranu displeja si viete nainštalovať aj sami pričom ju stačí nalepiť. Dajte si pozor na vzduchové bubliny, ktoré by mohli spôsobiť zlú viditeľnosť prípadne zlú ovládateľnosť samotného displeja.

Lepšou voľbou bude pre vás ochrana tvrdeným sklom. Kým plastové sklá poskytujú základný level ochrany, ktorý spočíva najmä v ochrane pred nečistotami a jemnými škrabančekmi, tvrdené sklá vášmu smartfónu laicky povedané pridajú ďalší displej, ktorý oceníte z hľadiska jeho ochrany. Ochrana tvrdeným sklom dokáže zabrániť tvrdším škrabancom a svoju úlohu zohrá aj počas menších ťuknutí či malých pádov. Nevýhodou tvrdených skiel je však ich hrúbka, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou práve vďaka stupňu ochrany. Vybrať si však môžete zviacerých hrúbok, no aj pri tej najmenšej pocítite jemnú zmenu zhľadiska ovládania vášho telefónu. Okrem toho sú tvrdené sklá tiež nepoužiteľné pri telefónoch so zahnutým displejom. Výhodou okrem ochrany je však aj to, že kvalita obrazu zostáva pod tvrdeným sklom na rozdiel od plastového absolútne nezmenená.

ochranny-obal-na-mobilny-telefon

Metóda II. – siahnite po ochrannom alebo bumper puzdre

Jedným z hlavných dôvodov prasknutých displejov sú pády. Keby ste sa chceli spoliehať v tomto prípade iba na ochranné sklo akéhokoľvek typu, bol by to v konečnom dôsledku hazard s vašim displejom. V tomto prípade sú však účinnou ochranou klasické alebo bumper puzdrá, ktoré nie lenže ochránia váš displej, ale kompletne celý telefón vrátane na pády náchylných rohov a zadného krytu. Tu je potrebné poznamenať, že ochranný kryt by mal mať dlhšie hrany a tiež silnejšiu konštrukciu na svojich stenách. Skvelou kombo prevenciou je nasadenie tvrdeného skla a použitie bumper puzdra. Pri tejto kombinácii sa už nebudete musieť báť ani väčších pádov, pri ktorých váš telefón zostane pomerne dobre chránený. Pri výbere klasického alebo bumper puzdra treba venovať pozornosť najmä už spomínanému vyhotoveniu s tým, že po vizuálnej stránke je výber len a len na vás.

Ochranné púzdro na mobilný telefón

Čo v prípade, keď je váš displej rozbitý?

V prípade, že je už neskoro a váš mobilný telefón už prasknutý displej má, treba v prvom rade zistiť rozsah škôd. V niektorých prípadoch sa stáva, že si pád odnáša iba vaše dotykové sklo a displej zostáva neporušený. Následkom toho je zlá ovládateľnosť, displej nereaguje tak, ako by mal a v tom lepšom prípade sa používanie vášho telefónu mení na horor. Používať ďalej mobilný telefón, ktorý má prasknutý displej sa však neodporúča, nakoľko môžete svojou neopatrnosťou prasklinu ďalej rozšíriť, prípadne poškodiť aj samotný displej. Druhým, horším prípadom je, že si pád odnáša celý displej, ktorý je od tej doby zaliaty a telefón sa stáva absolútne nepoužiteľným. V tomto prípade iná možnosť ako výmena neexistuje.

Koniec koncov najlepšou ochranou je to, že venujete používaniu vášho telefónu určitú pozornosť. Iste, nie je to možné vždy, ale ako to urobíte čo najčastejšie vaša prevencia sa tým len posilní.

Ak sa vám článok páčil, tak nám to dajte vedieť cez hodnotenie našej firmy na Google Maps. Ďakujeme.

Napíš komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.