Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7: Evolúcia v podaní Samsungu

Predstavenie novej vlajkovej lode od popredného juhokórejského výrobcu, patrilo pravdepodobne k najočakávanejším udalostiam barcelonského veľtrhu MWC. V minulosti bol línii Galaxy S vyčítaný najmä dizajn, ktorý postupoval veľmi pomalým tempom, miestami sa tak povediac zastavil a každým rokom ponúkal takmer ten istý vizuál. Tento rok sa to Samsung rozhodol čiastočne zmeniť, kedy svojim zákazníkom sľuboval, že dizajn a celý koncept modelu Galaxy S7 bude prekopaný od základov.

Poďme sa teda spolu v tomto článku pozrieť na to, ako a či vôbec Samsung dokázal naplniť očakávania fanúšikov už siedmy rok v rade a čo nám nový Galaxy S7 prináša.

S7 na pohľad

Začnime teda už spomínaným vizuálom, kde je na prvý pohľad badať len jednu podstatnú zmenu. Je ňou tvar celého zariadenia, kde Galaxy S7 oproti S6 prináša oveľa oblejší dizajn. Tento krok Samsung obhajuje tým, že sa celý telefón drží ľahšie a ovládapríjemnejšie ako kedykoľvek predtým. Opomenieme ale tvar, je Samsung Galaxy S7 dizajnom dosť podobný svojmu predchodcovi. Oblasť marketingu spoločnosti Samsung sa s tým pohrala tak, že model Galaxy S7 sa verejnosti od prvého dňa prezentuje skôr v tmavších farbách, pričom Galaxy S6 bol prezentovaný v tých svetlejších. Inak je ale aktuálna vlajková loď dostupná v rovnakých farbách ako pri svojom štarte Galaxy S6 a teda ide o čiernu, bielu a zlatú farbu. Slovo pri štarte je dôležité keďže ako už vieme, Galaxy S6 bol neskôr doplnený o ďalšie farby, čo by sme možno mohli očakávať aj u S7čky.

Technické parametre

Na prednej strane vidíme obrí 5,1“ Super AMOLED displej, ktorý chráni ochranné sklo Gorilla Glass 4, ponúka rovnaké vlastnosti ako jeho predchodca a teda rozlíšenie 1 440 x 2 560 bodov, s hustotou 577 pixelov na palec. Ide o naozaj kvalitný displej, ktorého technológiu má Samsung dokonale zvládnutú. Práve preto mu nik nemôže vyčítať fakt, že v tomto smere nepriniesol tohto roku žiadnu evolúciu. Pod displejom nájdeme už klasické hranaté home tlačidlo, ktoré tento krát Samsung viac zapúšťa to tela prístroja. Vedľa tohto tlačidla sa nachádzajú taktiež klasické dotykové tlačidlá pre možnosti a krok späť. Na hornej strane vidíme slúchadlo, senzory a prednú kameru. Tá ponúka 5Mpx rozlíšenie a rovnaké vlastnosti ako minulý rok Galaxy S6. Po oblých bokoch prístroja vidíme ovládacie prvky, kde ide o šípky na pridávanie hlasitosti a power tlačidlo. Nové miesto získala zásuvka na vloženie nanoSIM a pamäťovej karty, ktorá nahradila v hornej časti prístroja infraport. Na spodku nájdeme konektor pre pripojenie microUSB, 3,5mm jack a jeden reproduktor.

Prvky zadnej strany zostávajú rovnaké, zmenou sú len oveľa oblejšie tvary, ktoré je badať na prvý pohľad a taktiež väčšie konštrukčné zapustenie fotoaparátu a LED blesku. Samsung pri svojich vlajkových lodiach miluje z roka na rok zvyšovať najmä výkon a čísla na papieroch. Preto mnohých prekvapilo, že fotoaparát nového Galaxy S7 ponúka nižší počet megapixelov ako jeho predchodca. Konkrétne ide o 12Mpx oproti 16Mpx minulý rok. Skúsenejší používatelia ale vedia, že toto číslo naozaj neodzrkadľuje kvalitu fotoaparátu, ktorý pri Galaxy S7 prináša mnohé vylepšenia afotí skutočne krajšie ako Galaxy S6, vďaka kvalitnejšiemu snímaču. Konštrukčné materiály sú tradičné kovy a sklo. Rozmery prístroja sú 142 x 70 x 8 mm, pričom Samsung ubral po milimetri zo šírky a výšky, no do hrúbky milimeter pridal.

Samsung Galaxy S7 v prírode

Zmeny a Samsungom obľúbené zvyšovanie výkonu sa ale naplno prejavujú v útrobách prístroja. V nich totiž tyká osemjadrový procesor Exynos 8890, ktorý ponúka frekvenciu 2,3GHz pre štyri jadrá a 1,6GHz pre ďalšie štyri. Výrobca udáva, že ide o 30% výkonnejší procesor ako ponúkal Galaxy S6. Ďalším nárastom je pamäť RAM, ktorá tohto roku ponúka 4GB. O grafiku sa v prístroji postará grafický čip Mali-T880, ktorý je až o 64% výkonnejší než ten, ktorý ponúkal jeho predchodca. Vnútorná pamäť telefónu ponúka buď 32GB alebo 64GB variantu, pričom je pamäť možné rozšíriť microSD kartami až do kapacity neuveriteľných 2TB. Pri globálnom prenose dát nechýba najmodernejšie LTE. Lokálne dáta Vám prenesie Bluetooth 4.2, microUSB, Wifi v štandardoch 802.11 b, g a ac, USB OTG a NFC. Medzi ostatné vychytávky patrí GPS, snímač tepu, bezdrôtové nabíjanie, snímač odtlačkov prsta a zvýšená odolnosť certifikácie IP68. Operačným systémom telefónu je Android 6.0 Marshmallow, ktoré je štandardne doplnené o novú verziu nadstavby TouchWiz, ktorá je výrazne odľahčená pre svižný chod prístroja.

Hodnotenie

Samsung aj tento rok prináša svoju vlajkovú loď so všetkým čo k tomu patrí, pričom by určite bolo na mieste slovo kráľ Android smartfónov. Nekompromisné parametre, prémiový dizajn v kombinácii skla akovu, skvelý fotoaparát atiež množstvo nových funkcií avychytávok. Niekoho možno zamrzí absencia infraportu, no ten kto jeho použitie nepraktizoval denne ju dokáže oželieť. Samsung Galaxy S7 je u nás aktuálne dostupný od 515€.

Ak sa vám článok páčil, tak nám to dajte vedieť cez hodnotenie našej firmy na Google Maps. Ďakujeme.